Jest szansa na niższe czynsze dla najemców obiektów handlowych

Jak się dowiedzieliśmy, obecna Minister Rozwoju Pani Jadwiga Emilewicz skutecznie przekonuje Wielkopolskich gospodarzy do lepszego wspierania lokalnych przedsiębiorców. Jak się dowiedzieliśmy, w dniu wczorajszym przekonała Prezydenta Poznania i ten zdecydował się obniżyć czynsze przedsiębiorcom o 50%.

Z pewnych źródeł wiemy, że Minister zamierza rozmawiać również bezpośrednio z Wójtem Gminy Marcinem Wojtkowiakiem w tej sprawie.

A zniżki już dawno zaaferowało swoim najemcom Gniezno – o 90%, Ostrów Wielkopolski – o 90%, Myślenice zeszły do 1 zł.

Sygnalizują Państwo, że rozwiązania z Tarczy i pomoc centralna to jedno, ale wiele firm związanych jest czynszami,…

Opublikowany przez Jadwiga Emilewicz Środa, 8 kwietnia 2020

Przypomnijmy, że w czasie prowadzonego strajku nauczycieli w kwietniu 2019 roku Wójt Gminy obniżył ceny biletów na pływalnię. Dziwi więc fakt, że wspierając strajk potrafił obniżyć koszty biletów, a w przypadku zagrożenia Koronawirusem nie potrafi sam zaproponować niższych czynszów przedsiębiorcom.

A to, że lokalni najemcy potrzebują pomocy i to NATYCHMIAST potwierdzają chociażby poniższe komentarze właścicieli. Drogeria Jaśmin właśnie zamknęła niedawno przecież otwarty lokal. W Koziegłowach zamykają się kolejne w tym również biuro podróży. Niektóre lokale w TBS są nadal puste.

Informujemy, że 31 marca zamknęliśmy nasz sklep w Koziegłowach. Serdecznie zapraszamy do działającej od ponad dwóch lat drogerii w Czerwonaku przy Biedronce w Pasażu Czerwona Torebka.

Opublikowany przez Drogeria Jasmin Koziegłowy Czwartek, 2 kwietnia 2020