Gmina ogłosiła już przetarg na zimowe utrzymanie dróg 2021-2023

O podejrzanie wyglądających postępowaniach na zimowe utrzymanie dróg 2020 – 2021 informowaliśmy już Państwa w tym artykule. To postępowanie tak zbulwersowało mieszkańców, że złożyli wniosek do prokuratury o jego zweryfikowanie. Ostatecznie to sąd miał wydać decyzję, czy prokuratura ma wszcząć w tej sprawie śledztwo.

Właśnie się dowiedzieliśmy, że sąd swoją decyzją podtrzymał zdanie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa. Sąd poinformował również, że pierwotnie skierowana prośba do prokuratury nie może być rozszerzona o zweryfikowanie czy w przetargu doszło do tzw. zmowy przetargowej między np. firmami a Urzędnikiem Gminy Czerwonak. Mieszkaniec został poinformowany, że powinien w tej sprawie złożyć osobny wniosek do prokuratury. Nam wiadomo, że mieszkaniec podejmuje kolejne kroki w celu wyjaśnienia tego bardzo podejrzanie wyglądającego przetargu.

Teraz okazuje się, że działania mieszkańca przynoszą pozytywne efekty. Urząd Gminy właśnie ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg w latach 2021-2023. Przetarg ogłoszono już w lipcu, a nie jak w zeszłym roku dopiero w październiku. Tym razem firmy mają aż ponad 20 dni na złożenie swoich ofert. W postępowaniu zeszłego roku firmy miały na to jedynie 9 dni.

Czy nie można było tak od razu?

Gratulujemy naszemu mieszańcowi wytrwałości i determinacji w dążeniu do poprawienia jakości pracy Urzędu Gminy Czerwonak. Dziękujemy też za przekazanie nam tych informacji.

A jeżeli Państwo mają jakiekolwiek tematy z jakimi możemy pomóc prosimy do nas pisać. https://www.ekozieglowy.pl/kontakt/