Gmina Czerwonak tak biedna, że nie stać jej na usługi własnej spółki?

Wójt Marcin Wojtkowiak pochwalił się na swojej stronie posadzeniem przez Urzędników Gminy kilkudziesięciu drzew na cmentarzu. Jak twierdzi, Gmina zaoszczędziła dzięki temu ok. 20 tys. złotych. Nie wiemy w jaki sposób dokonał obliczenia. Zauważyliśmy jednak, że 18 maja Urząd Gminy wystawił zapytanie przetargowe (Z214_14298) o “Zagospodarowanie terenu na terenie cmentarza komunalnego w Czerwonaku” w ramach którego oferent miał między innymi posadzić na cmentarzu drzewa. Poniżej wycinek zapisu ze specyfikacji technicznej zapytania.

Ofertę do tego zapytania złożyła tylko jedna firma. Niestety przewyższała założoną kwotę, więc postępowanie zostało unieważnione.

I teraz mieszkańcom nasuwają się pytania. Ale jak? Gminne Przedsiębiorstwo Społeczne zostało powołane przez Gminę aby realizować jej zadania. W styczniu 2021 roku w gazetce i wiesz więcej Urząd Gminy pisał przecież, że “Pracownicy wykonywać będą prace, które zostaną zlecone GPS, głównie przez Urząd Gminy. W większości będą to zadania komunalne takie jak: utrzymanie porządku na terenach gminnych, pielęgnacja zieleni, ….”, “„Właścicielem” przedsiębiorstwa jest gmina. I właśnie dzięki temu GPS już na starcie otrzymało spore wsparcie – między innymi dofinansowanie z Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA w wysokości ok. 100 tys. zł” . Pamiętamy też przecież jak firma GPS już realizowała zlecenie Urzędu Gminy i posadziła kilka drzewek w Koziegłowach.

To dlaczego złożona przez to przedsiębiorstwo oferta okazała się za droga dla Urzędu Gminy? Czy to koszt tej oferty spowodował, że gmina postanowiła samemu zasadzić drzewa na cmentarzu? Czy Gmina jest już tak biedna, że nawet na usługi oferowane przez Gminą Spółkę – założoną w 2020 roku przez Gminę – jej nie stać? Co Państwo o tym myślą? Komentarze prosimy przesyłać za pomocą formularza: Kontakt (pracujemy nad udoskonaleniem formularza kontakt – tak aby pytania osób, które będą tego chciały i nasze odpowiedzi były widoczne dla innych. Na wdrożenie tej funkcjonalności potrzebujemy chwilę) .

Poniżej zamieszczamy zdjęcia posadzonych aktualnie drzewek i wpis wójta.

Ostatnia aktualizacja: 23:45, 01.07.2022.