Centrum sportowe i szkoła na granicy Czerwonaka i Koziegłów

Dziś Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld na spotkaniu z radnymi przedstawił projekt budowy centrum sportowego oraz koncepcję budowy nowoczesnej szkoły na granicy Czerwonaka i Koziegłów.

Kolorem żółtym zaznaczone jest miejsce powstania boisk

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Już teraz można tam korzystać z boiska typu Orlik. W bliskim sąsiedztwie, w nowo powstającym parku jeszcze w tym roku wybudowany zostanie skatepark z prawdziwego zdarzenia. Kolejnymi etapami mają być budowa boiska piłkarskiego z naturalną nawierzchnią oraz rzutniami do konkurencji lekkoatletycznych oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią wokoło oraz trubunami. Nie zabraknie zaplecza sanitarno-technicznego. Dzięki temu powstanie funkcjonalne Centrum Sportowe. Zaprojektowany parking będzie także do dyspozycji tych, którzy przyjeżdżają na cmentarz.

Projekt boisk

To jednak jeszcze nie wszystko. Centrum Sportowe będzie znajdowało się w pobliżu nowego centrum Czerwonaka, czy raczej całej gminy, które jest już ujęte w planach zagospodarowania przestrzennego. Jest to miejsce wyjątkowe, bowiem znajduje się na skraju trzech dużych miejscowości: Czerwonaka, Koziegłów i Kicina. Wszystko będzie oczywiście ze sobą doskonale skomunikowane. Zarówno dla użytkowników samochodów, jak i rowerzystów oraz pieszych. Realizowany już teraz jest układ komunikacyjny omijający ulicę Gdyńską oraz rozległy ciąg pieszo-rowerowy od ronda przy Biedronce w Koziegłowach do ulicy Szkolnej w Czerwonaku i dalej w kierunku Dziewiczej Góry oraz Miękowa.

Wizualizacja nowego centrum gminy Czerwonak

To właśnie w tym miejscu w niedalekiej przyszłości ma tętnić życie naszej gminy. Powstanie tam też wiele nowych zabudowań jednorodzinnych oraz całkiem nowe osiedle przy ulicy Topolowej, obejmujące około 200 mieszkań. W tej okolicy chce inwestować Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz inwestorzy prywatni. To oznacza dużą liczbę nowych mieszkańców, w tym oczywiście dzieci. Dlatego też kolejnym pomysłem wójta Jacka Sommerfelda i naturalnym wręcz dopełnieniem tego rejonu naszej gminy jest wybudowanie w tym miejscu nowoczesnej szkoły. Bliskość szkoły i imponującego Centrum Sportowego to doskonała okazja do stworzenia klas sportowych, które będą wychowywały przyszłych sportowców, którzy mogą rozsławiać naszą gminę. Pozwoli to także w praktyce na jednozmianowe nauczenie dzieci i młodzieży.

Obszar inwestycji Centrum Sportowego oraz miejsce powstania nowoczesnej szkoły z salą sportową

– To niezwykle ambitny plan, ale właśnie takie sobie stawiam myśląc o rozwoju gminy. Jestem przekonany, że nowe rozwiązania zadowolą mieszkańców naszej gminy, umocnią ich integrację i wywołają u nich jeszcze większą dumę z miejsca zamieszkania. Oczywiście nie stworzymy tego wszystkiego w ciągu roku czy dwóch. To już zadanie na kilka lat, które jednak chcę rozpocząć jeszcze tej jesieni – przekonuje Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld.

Tekst i grafiki: UG Czerwonak

Informacja: http://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/wiadomosci/centrum_sportowe_i_szkola.html