Wraca Kino po sąsiedzku

Po raz kolejny w sierpniowe wtorki Gminny Ośrodek Kultury Sokół, Kino Muza z Poznania oraz TBS Czerwonak zaproszą na Kino po Sąsiedzku. Seanse będą się rozpoczynać o godzinie 21:15, a odbędą się tradycyjnie już na parkingu TBS w Koziegłowach (przy ul. Poznańskiej).

PROGRAM

1 sierpnia godz. 21:15 Chocolat reż. Roschdy Zem, Francja 2016, 110 min
Być sławnym i bogatym – to marzenie, które codziennie rodzi się w milionach głów na całym świecie. Problem w tym, że marzyciele nie biorą pod uwagę ceny, jaka wiąże się z ich snem. Kiedy więc sukces spada z nieba, dla nieprzygotowanego człowieka staje się trucizną. Tej gorzkiej lekcji doświadczył na własnej skórze ponad 100 lat temuRafael Padilla. Teraz jego historię przypomina znakomity francuski reżyser Roschdy Zem. Film zdobył dwa Cezary na Festiwalu w Cannes.

8 sierpnia godz. 21:15 Śmietanka Towarzyska reż. Woody Allen, USA 2016, 96 min
Aby zrobić dwa kroki do przodu, czasem warto wykonać jeden w tył. Woody Allen , którego forma od paru lat pozostawia wiele do życzenia, powraca w “cafe Society” do bezpiecznej formuły bulwarowej komedii. I znów, dzięki tej bezpretensjonalnej konwencji, udaje mu się opowiedzieć całkiem poważną historię erozji romantycznych wyobrażeń w zderzeniu z mało romantyczną rzeczywistością.

22 sierpnia godz. 21:15 Julietta reż. Pedro Almodovar, Hiszpania 2016, 96 min
Dramatyczna historia miłosna na tle największej europejskiej imprezy: berlińskiej Loveparade. Julietta, 18-letnia uczennica z dobrego domu jedzie do Berlina, żeby ze swoim przyjacielem Jirim wziąć udział w Loveparade. Julietta błądzi w roztańczonym tłumie poszukując Jiri’ego – i traci przytomność. Ratuje ją jeden z Dj-ów, Max. Jest on zafascynowany urodą Julietty. Podczas gdy ona jest jeszcze ciągle nieprzytomna, wykorzystuje ją. Sześć tygodni później Julietta zauważa, że jest w ciąży. Wkrótce dochodzi do dramatycznej konfrontacji między Julietta, Maxem i Jirim.

29 sierpnia godz. 21:15 Mustang reż. Denis Gamze Erguven, Francja/Niemcy/Turcja/Katar 2016, 97 min
Ten film to hołd dla niemożliwej do ujarzmienia młodości. Debiut Deniz Gamze Erguvenjednakowo dobrze sprawdza się jako film o dojrzewaniu, współczesna baśń i alegoria polityczna. Turecka reżyserka wyraźnie odwołuje się do uniwersalnych narracji o kształtowaniu tożsamości i bolesnym, lecz niosącym wyzwolenie wkraczaniu w dorosłość. Jednocześnie jednak osadza swoją historię w bardzo konkretnej rzeczywistości. W “Mustangu” prowincjonalne miasteczko, w którym toczy się akcja filmu, przypomina Turcję w pigułce i – tak jak cały kraj – jest targane konfliktem pomiędzy konserwatyzmem a nowoczesnością. Film otrzymał nominację do Oscara i Złotych Globów.

W przypadku deszczy seanse będą przeniesione do Centrum Kultury i Rekreacji.